Kąpiel Dziecka z AZS / Jak Kąpać Dziecko (Alergika)

Kąpiel Dziecka z AZS / Jak Kąpać Dziecko ?Niezwykle ważną kwestią w atopowym zapaleniu skóry u dzieci jest również kąpiel alergika.

Mnóstwo niedoświadczonych jeszcze rodziców, a w szczególności mam, popełnia te same błędy, dlatego mam dla Ciebie kilka bardzo wartościowych wskazówek, których musisz nie wątpliwie się trzymać i zawsze o nich pamiętać podczas wszelkich kąpieli.

 Długie i gorące kąpiele (także mycie pod prysznicem) znacznie nasilają objawy, dlatego unikaj ich jak ognia !

 Stosuj codzienne, ale krótkie kąpiele (ok. 10 min.) wraz z emolientem do kąpieli o których pisałem już na podstronie - Czym smarować atopową skórę dziecka (rekomenduję z olejkiem).

 Temp. wody najlepiej, żeby była zbliżona do temp. ciała czyli wynosiła ok. 37*C.

 Mydła jeszcze bardziej wysuszają skórę, dlatego nie korzystaj z żadnych "silnych" mydeł, a najlepiej jeśli w ogóle ich nie będziesz używać.

 Nie stosuj gąbek do kąpieli.

 Po umyciu dziecka nie pocieraj skóry, lecz delikatnie, przykładając miękki ręcznik, osusz ją. Jeśli nie wiesz z jakiego materiału najlepiej stosować ręcznik po kąpieli, wejdź na podstronę o ubrankach dla dzieci z AZS.

 Zawsze i bezpośrednio po kąpieli, po osuszeniu skóry (najlepiej po ok. 5 min.), natłuść skórę odpowiednim emolientem natłuszczającym.

Życzę bezpiecznych kąpieli ;-)

Jeżeli chcesz wiedzieć jak dokładnie zadbać o pranie, ubranka, powietrze i kąpiel dla alergika, polecam Ci książkę mamy, która już przeszła to, z czym Ty się zmagasz i będziesz się zmagała - "Oswoić Atopowe Zapalenie Skóry".