Czy Da Się Wyleczyć AZS / Czy AZS Jest Wyleczalne

Czy Da Się Wyleczyć AZS ? / Czy Jest Wyleczalne ?Często słyszę pytanie typu - "Czy da się natychmiast i raz na zawsze wyleczyć AZS u dziecka ?".

Powiem wprost i bez owijania w bawełnę - niestety NIE. Musisz sobie uświadomić, że nie wymyślono na chwilę obecną żadnego leku, który po zastosowaniu, by od razu wyleczył AZS.

Dlatego też nie daj się czasem ponieść emocjom, kiedy widzisz, że producent jakieś turbo maści obiecuje Ci zwalczenie AZS w 99,9% i to jeszcze w 1 dzień. Wiem, że to nie jest łatwe, ale niemal zawsze informacje na tego typu etykietach to po prostu nieprawda i zwyczajne zarabianie na naiwnych mamach. Musisz najpierw wiedzieć co działa, a co nie.

Jeśli dziecko ma ciągły kontakt z czynnikiem uczulającym (alergenem), to będą występować zmiany na skórze. Usunięcie tego alergenu z codziennego życia jest skuteczne, ale nie łatwe (a czasem nawet niemożliwe), dlatego też mówi się, iż choroba ta, ma charakter przewlekły i nawrotowy.

Okres bezobjawowy (tzw. remisja) może być nawet bardzo długi. Przykładowo - jeśli alergenem Twojego dziecka są pyłki brzozy, to objawy będą tylko na przestrzeni kwietnia i maja (mniej więcej wtedy następuje pylenie brzozy), a przez całą resztę roku, objawy mogą nie występować.

Na koniec dobra wiadomość - u zdecydowanej większości dzieci, AZS ustępuje w okresie dojrzewania ;-)

Jak Oswoić AZS u Dziecka >>