Jak Leczyć AZS u Niemowląt i Dzieci

Jak Leczyć AZS u Niemowląt i Dzieci ?Musisz uświadomić sobie fakt, że najważniejszą rzeczą w leczeniu wyprysku atopowego u dzieci jest eliminacja czynników uczulających, które powodują, że Twoja pociecha ma zmiany skórne.

Bez tego tak naprawdę nie masz co się brać za pomoc swojemu dziecku.

Żadne leki nie pomogą Twojemu dziecku na dłuższą metę jeśli nie prowadzisz działań eliminacyjnych. Ani emolienty, ani żadne silniejsze środki, o których pisałem na tej podstronie, nie dadzą takich efektów jak usunięcie alergenu czy też alergenów, które są za wszystko odpowiedzialne. Leki leczą tylko objawy i musisz o tym pamiętać.

Mówiąc działania eliminacyjne, mam tu na myśli przede wszystkim dietę eliminacyjną, gdyż to właśnie niektóre produkty żywnościowe najczęściej uczulają dzieci i niemowlęta chore na AZS.

W większości przypadków, alergenem jest białko mleka krowiego. To najczęściej spotykany alergen i bardzo kłopotliwy.

Jeśli Twoje dziecko pije sztuczne mleko, musisz zastąpić je sojowym lub zaopatrzyć się w mieszankę mlekozastępczą, a z diety wyeliminować dosłownie WSZYSTKO co zawiera mleko.

Sprawa robi się trudniejsza, jeśli dziecko jest karmione piersią. Wszelkie zjadane pokarmy przez mamę, czyli możliwe alergeny trafiają również do malucha. Wówczas matka musi również przejść na dietę eliminacyjną i się jej trzymać.

Stosując dietę eliminacyjną usuwasz z menu wszystkie podejrzane pokarmy i zostawiasz te, potencjalnie najmniej alergizujące. Jeśli maluch ciągle ma zmiany skórne oznacza to, że cały czas otrzymuje coś co mu szkodzi i trzeba z dokładnością przyjrzeć się diecie lub czynnikom z zewnątrz.

Nie jest to wcale łatwe, ale jeśli wiesz co robić, późniejsze efekty mogą Cię miło zaskoczyć.

Dieta eliminacyjna wymaga bardzo dużego zaangażowania od Twojego dziecka jak i Ciebie, jednak to jedyna droga, by pomóc dziecku z tą chorobą. Jest to złożony etap i jeśli nie chcesz popełnić błędów oraz zwyczajnie skorzystać z doświadczenia innych, by ten proces przyspieszyć, polecam Ci przeczytać publikację Agnieszki Kądziołki, która krok po kroku powie Ci PO CO i W JAKI SPOSÓB stosować dietę eliminacyjną oraz jak na nią przejść. Pamiętaj, nie staraj uczyć się na własnych błędach.