Czym Smarować i Jak Pielęgnować Atopową / Suchą Skórę Dziecka (Alergika)

Czym Smarować i Jak Pielęgnować Atopową / Suchą Skórę Dziecka (Alergika) ?Musisz wiedzieć, że pielęgnacja skóry Twojego dziecka (alergika) z AZS jest niezwykle kluczowa.

Skóra atopowa jest bardzo sucha i wrażliwa, dlatego wymaga szczególnej opieki z Twojej strony i jest to absolutna podstawa o której musisz zawsze pamiętać.

Głównie, do tego celu, stosuje się preparaty, zwane emolientami, o których wspominałem już na podstronie o leczeniu objawowym AZS.

Są one bardzo pomocne, gdyż nawilżają i natłuszczają skórę, dzięki czemu pozwalają odnowić tzw. płaszcz lipidowy, czyli barierę ochronną naskórka. Ale nie tylko, są również w stanie ograniczyć uporczywy świąd.

Emolienty używa się regularnie i stale, czyli nie możesz stwierdzić sobie pewnego dnia - "A, dziś nie nawilżę skóry dziecka, bo wygląda na mniej czerwoną". Nie rób tak i stosuj je systematycznie, a zobaczysz, że będą tego efekty.

Preparaty te, można podzielić na dwie grupy:

 do smarowania (np. maści, kremy, balsamy)
 do kąpieli (np. olejki, emulsje, żele)

W odróżnieniu od silnych leków na AZS, emolienty są dostępne praktycznie w każdej aptece bez recepty.

Więcej na temat emolientów oraz tego, czym najlepiej i w jaki sposób smarować skórę atopową dziecka, znajdziesz w tym poradniku.